District Officers 2015 ~ 16

Governor, Governor-elect, Governor-nominee

Rotary Club of
District Governor DG Peter PANG 彭志宏 New Territories
District Governor-elect DGE Eric CHIN 錢樹楷 HK Island East
District Governor-nominee DGN HW FUNG 馮興宏 Metropolitan HK

Past District Governors Residing in Hong Kong & Macao

Rotary Club of
1975-76 PDG S. H. SUNG 宋常康 Hong Kong
1981-82 PDG Peter HALL 賀錦平 HK Island East
1983-84 PDG Philip LAI 雷康候 Kowloon North
1985-86 PDG Nuno JORGE 左立基 Hou Kuong
1989-90 PDG Joseph LEE 李宗德 Kowloon North
1990-91 PDG Arthur AU 區錦源 Peninsula
1992-93 PDG Dom VESSIGAULT 韋思高 Hong Kong
1993-94 PDG Moses CHENG 鄭慕智 HK Northeast
1994-95 PDG Lit Mo LIU 廖烈武 HK Island West
1995-96 PDG Vincent TO 杜偉強 Victoria
1996-97 PDG Y. K. CHENG 鄭恩基 HK Island East
1997-98 PDG Jason YEUNG 楊宗謙 Kowloon West
1998-99 PDG Anthony HUNG 洪宏道 Tai Po
1999-00 PDG Dipo SANI 辛廸寶 Kowloon Golden Mile
2000-01 PDG John WAN 溫頌安 Kingspark HK
2001-02 PDG Johnson CHU 朱梓焜 Peninsula
2002-03 PDG Gloria CHENG 鄭麥幗斌 Queensway
2003-04 PDG Jones WONG 王仲熹 HK Financial Centre
2004-05 PDG Alexander MAK 麥貴榮 Kingspark HK
2005-06 PDG Peter WAN 尹錦滔 Tolo Harbour
2006-07 PDG Tony WONG 黃昭文 Happy Valley
2007-08 PDG Peter WONG 黃紹開 Kowloon East
2008-09 PDG Albert WONG 王永權 Kowloon West
2009-10 PDG Ada CHENG 鄭瑤璋 Wanchai
2010-11 PDG Jason CHAN 陳澤華 The Peak
2011-12 PDG David HARILELA 夏大衛 Kowloon Golden Mile
2012-13 PDG Kenneth WONG 王國林 Tai Po
2013-14 PDG Eugene FONG 方奕展 Kowloon West
2014-15 IPDG Belinda YEUNG 楊碧瑤 HK Harbour

Assistant Governors

Rotary Club of
Area 1 PP Dora LEI 李麗詩 Hou Kuong
Area 2 PP Daniel LO 盧偉民 Central
Area 3 PP Martin ROETH HK South
Area 4 CP Chris TSANG 曾兆淮 SoHo HK
Area 5 PP Norman YEUNG 楊敏健 HK Island West
Area 6 PP Frankie WU 胡意發 Tai Po
Area 7 PP Joyce MAK 麥梓琪 Kingspark HK
Area 8 PP Raymond AU 歐振成 Kowloon East
Area 9 PP Delgertsoo TSEVEL Ulaanbaatar
Area 10 IPP Jambalmaa KHAINZAN Tuul

Deputy Assistant Governors

Rotary Club of
Area 1 IPP Kevin LEI 李偉康 Macau
IPP Crystal Choi Chan LOK 陸趣珍 Guia
Area 2 IPP Keith CHOW 周基業 Admiralty
PP Chelsia TO 潘秋霞 Queensway
Area 3 IPP Simon WONG 黃顯榮 HK Northeast
PP Anthony LEUNG Quarry Bay
Area 4 PP Johnny LEE 李嘉騏 HK Bayview
PP Eliza FAN 范懿璇 Bayview Sunshine HK
Area 5 PP Fergus FUNG 馮仕耕 City Northwest HK
PP Alan YEE 余能就 Mid-level
Area 6 PP Patrick CHAN 陳國源 Shatin
PP Abraham CHAN 陳國強 Channel Islands
Area 7 PP Andy MAHTANI Kowloon Golden Mile
PP Eric CHAK 翟慶聰 Peninsula
Area 8 PP Andrew SIU 蕭硯文 HK Financial Centre
PP May TANG 鄧自美 Kowloon Northeast
Area 9 PP Amgaa OYUNGEREL Ulaanbaatar
Area 10 PP Oyun GANTULGA Khuree

District Secretariat

Rotary Club of
CDS PP Thomas CHAN 陳國輝 Kingspark HK
DS (Club Affairs) PP Frederick NG 吳漢澄 New Territories
DS (Committees) PP Joyce LAU 劉家儀 Lan Kwai Fong
DS (DG Support) PP William CHAN 陳榮輝 Causeway Bay
DS (Mongolia Affairs) PP YC HO 何汝祥 Peninsula South
DS (Resources) PP Vivian YUEN 袁淑慧 Bayview Sunshine HK
DS (RIC / Event Logistic) CP Eva CHIU 趙敏華 Lan Kwai Fong
DDS (Club Affairs – Area 1) PP Stella KAN 簡佩雯 Macau
DDS (Club Affairs – Area 2) IPP Shirley TAM 譚焯莉 Central
DDS (Club Affairs – Area 3) PP Dora LIU 廖敏儀 HK Harbour
DDS (Club Affairs – Area 4) PP Garrick TANG 鄧礎宇 HK City North
DDS (Club Affairs – Area 5) PP Michael TAM 譚浩青 Lion Rock
DDS (Club Affairs – Area 6) IPP Natalie KWOK 郭凌雲 Tai Po
DDS (Club Affairs – Area 7) IPP Mazhar SULTANA Kowloon Golden Mile
DDS (Club Affairs – Area 8) IPP Billly TAM 譚容浩 Kwun Tong
DDS (Club Affairs – Area 9) PP Ganzorig TSEND Ulaanbaatar
DDS (Club Affairs – Area 10) Rtn. Narantuya DEMBEREL Niislel
DDS (Committees) P Dorothy KOWALSKI 吳婥僖 E-Club
DDS (Committees) Rtn. Menza CHU 朱漢威 SoHo HK
DDS (Committees) Rtn. Fion LI 李君兒 Lan Kwai Fong
DDS (DG Support) PP Agnes LAU 劉令茵 Tsim Sha Tsui
DDS (DG Support) PP Henry LAM 林成銘 Metropolitan HK
DDS (DG Support) PP Roger NG 吳鏡波 Peninsula
DDS (DG Support) PP Ron CHAN 陳禮樂 Causeway Bay
DDS (DG Support) PP Virginia PAK 白麗湘 Happy Valley
DDS (Resources) PP Alex LAI 賴振鴻 Tsim Sha Tsui
DDS (Resources) PP Michael CHAN 陳富德 Macau Central
DDS (RIC / Event Logistic) IPP Edward CHAN 陳偉權 SoHo HK
DDS (RIC / Event Logistic) IPP Jacky CHU 朱善斌 Lan Kwai Fong
DDS (RIC / Event Logistic) Rtn. Susan CHAN 陳萱霖 HK City North

DG Special Representative

Mongolia PP LUVSANDORJ, Bayarsaikhan Khuree

Public Image Committee

Rotary Club of
Chair PDG Ada CHENG 鄭瑤璋 Wanchai

Government Relations Committee

Rotary Club of
Chair PDG Joseph LEE 李宗德 Kowloon North
Vice Chair PP Tim LUI 雷添良 HK Island East
Vice Chair PP Tony KAN 簡松年 Shatin
Secretary PP Gary YEUNG 楊耀聲 HK City North
Member PP Emba LEUNG 梁媛雯 Kowloon North
Member PP Henry TONG 湯修齊 HK Sunrise
Member IPP Tommy NG 伍培坤 Kowloon Central

International Relations Committee

Rotary Club of
Chair PDG David HARILELA 夏大衛 Kowloon Golden Mile
Vice Chair PDG Eugene FONG 方奕展 Kowloon West

Fundraising Committee

Rotary Club of
Chair PP Haywood CHEUNG 張德熙 New Territories
Vice Chair PP Winston TSANG
Vice Chair PP Dominic CHU
Vice Chair PP Sik Ling OR
Vice Chair IPP Ariel WANG
Vice Chair PP Samuel MA
Vice Chair PP Eugene YAU
Vice Chair PP Michael KWAN
Secretary CP Candy CHUNG

Rotary HK Ultramarathon Committee

Rotary Club of
Chair PP Patrick MAK 麥振業 Lan Kwai Fong

District Peace Committee

Rotary Club of
Chair PP Wilson CHENG 鄭鶴明 Kowloon Tong
Vice Chair DS Joyce LAU 劉家儀 Lan Kwai Fong
Vice Chair PP WT WONG 王煒東 HK Harbour
Member DAG May TANG 鄧自美 Kowloon Northeast
Member PP Olive KOO 顧月修 Mid-level
Member PP Polly YEUNG 楊素娟 SoHo HK
Member PP Gabriel LI 李文昭 Kowloon Northeast
Member PP Michael CHU 朱浩樵 Channel Islands
Member DAG Garrick TANG 鄧礎宇 HK City North

Preserve Planet Earth Committee

Rotary Club of
Chair PP George LI 李榮忠 HK South
Deputy Chair + Coastal Watch PP Thomas YEUNG 楊存洲 HK South
Vice Chair – HK PP Jeremy NEWTON HK
Vice Chair – Macau PP Patrick KANG 康成良 Guia
Vice Chair – Fund Raising PP Edwin TSANG 曾正麟 New Territories
Vice Chair – Sustainable Seafood Ambassador Programme PP Angela YEUNG 楊佩欣 HK South
Secretary + Tree Planting Rtn. Eliza NING 秀萍 Mid-level
Member – PR & Social Media Rtn. Dixon WU 胡耀東 HK South
Member – Rotary PPE Concert Rtn. Edmond CHENG 鄭景聰 HK City North
Member – Electric Vehicles + Country Park PP C.P. LO 盧熾培 HK Sunrise
Member – Eco Challenge + Coastal Watch PP Ka Hay YIP 葉家曦 The Peak
Member – Social Media + Country Park Rtn. Eva WONG 黃綺凡 Kowloon Central
Member – Tree Planting P. Angela LAI 黎淑芬 Lion Rock
Member IPP Alison ASOME Wanchai
Member PP Gary YEUNG 楊耀聲 HK City North
Member Rtn. Fred MOK 莫建烽 Kowloon
Member Rtn. Raymond CHU 朱初立 HK Island East
Member IPP John F. BOWDEN Quarry Bay
Member Rtn. David THOMAS 湯達維 HK South
Adviser Rtn. Suzanne GENDRON 蔣素珊 HK South

Membership Committee

Rotary Club of
Chair PDG Jones WONG 王仲熹 HK Financial Centre
Deputy Chair DDS Alex LAI 賴振鴻 Tsim Sha Tsui
Deputy Chair PP Peter CHU 朱培基 HK South
Deputy Chair PP Sam SIO 蕭錦成 Channel Islands
Deputy Chair DS YC HO 何汝祥 Peninsula South
Deputy Chair (Macao) PP Patrick KANG 康成良 Guia
Deputy Chair (Mongolia) CP Terbish AMGALAN Nomt
Secretary PP Bonnie WONG 黃碧妹 Kowloon Tong
Members DAG Keith CHOW 周基業 Admiralty
Members PP Martin KWAN 關啟光 New Territories

Fellowship Committee

Rotary Club of
Chair PP Vincent LAM 林江山 Kowloon Golden Mile
Secretary
Treasurer
Sports
Vice Chair
Area 1 Ambassador
District Badminton OC Chair
District Golf OC Chair
District Golf OC
Rotary 10K Race OC Chair
Rotary 10K Race OC Member
Rotary 10K Race OC Member
District Tennis OC Chair
Rotary Centenary Challenge Cup OC Chair PP KL CHENG 鄭奇龍 Kwai Chung
Special Support
Tours
Vice Chair
DG Mongolia Visit OC Chair
Local Tour Hiking OC Chair
Vietnam Tour OC Chair
Brazil Tour (RI Convention) OC Chair
Special Events
Vice Chair
District Conference Spouse Programs
Vice Chair

Community Service – THE ONE Committee

Rotary Club of

THE ONE International Humanitarian Award

Advisor IPDG Belinda YEUNG 楊碧瑤 HK Harbour
Advisor DG Peter PANG 彭志宏 New Territories
Chair PDG David HARILELA 夏大衛 Kowloon Golden Mile
Co-Chair PDG Eugene FONG 方奕展 Kowloon West
Co-Chair PDG Peter WONG 黃紹開 Kowloon East
Vice Chair PP Grace YEN 嚴中明 HK Harbour

THE ONE Hong Kong

Chair DGN HW FUNG 馮興宏 Metropolitan HK

THE ONE International Nomination Subcommittee

Chair PP Eddy WONG 黃志榮 HK Island East
Vice Chair DGE Eric CHIN 錢樹楷 HK Island East

Gala Dinner & PR Subcommittee

Member PP Bee CHAN 陳麗明 Channel Islands
Member Rtn. Chris KYME HK Island East
Member PP Gabriel LI 李文昭 Kowloon Northeast
Member Rtn. Mabel WONG 王希夷 Kowloon Golden Mile
Member PP Nancy YEE 余嘉恩 HK Island East

Emergency Aid Fund Subcommittee

Chair P. Ricky CHAN 陳偉強 HK Harbour
Member PP Bonnie WONG 黃碧妹 Kowloon Tong
Member PP Estella SUNG 宋麗芬 Peninsula Sunrise
Member PP Francis AU 區嘉文 Tai Po
Member PP Gary YEUNG 楊耀聲 HK City North
Member PP James LAM 林國基 HK Northwest
Member PP Ka Hing LEE 李嘉興 HK Harbour
Member PP Norman LEE 李德利 HK Island East
Member DDS Roger NG 吳鏡波 Peninsula
Member PP Rosa PANG 彭秋嫦 Happy Valley
Member PP Thomas MO 毛錦權 Kowloon Golden Mile

Community Service – Organ Donation Committee

Rotary Club of
Chair PP Kelvin HO 何繼良 HK Northwest
Vice Chair DS YC HO 何汝祥 Peninsula South
Secretary Rtn. Elliot LI 李智強 HK Northwest
Hon. Accountant Rtn. Derek TSE 謝維慶 HK Northwest

Community Service – Poverty Alleviation Committee

Rotary Club of
Chair PP Andy WONG 王育才 HK Island East
Vice Chair PP Wendy MUNG 蒙兆怡 Happy Valley
Vice Chair DS YC HO 何汝祥 Peninsula South
Secretary PP Charlie YIP 葉永堂 HK Sunrise
Treasurer IPP Georgina LAM 林愛明 Happy Valley
Advisor PDG Ada CHENG 鄭瑤璋 Wanchai
Member Rtn. Avis KONG 鄺紫樺 HK Island East
Member P. William WONG 黃龍想 HK Island East
Member Rtn. Derek MAN HK Island East
Member Rtn. Mark CHUNG Quarry Bay
Member Rtn. Kevin LEUNG 梁國華 HK Island East
Member P. Angela LAI 黎淑芬 Lion Rock
Member PP Virginia PAK 白麗湘 Happy Valley
Member PP Mawin CHEUNG 張萬偉 Happy Valley
Member P. Platteen TSANG 曾栢添 Happy Valley
Member PP Rosa PANG 彭秋嫦 Happy Valley
Member DDS Edward CHAN 陳偉權 SoHo HK
Member P. Robin AUYEUNG 歐陽劍倫 Mid-level
Member IPP Patrick AUYEUNG 歐陽劍偉 Lion Rock
Member PP Heman LAM 林國柱 HK Island East
Member PP Wing LEUNG 梁任榮 Kowloon West
Member Rtn. Albert CHAN Wanchai

Youth Service Committee

Rotary Club of
Chair PDG Eugene FONG 方奕展 Kowloon West
Vice Chair (Hong Kong) PP Eugene YAU 尤金 Kowloon Northeast
Vice Chair (Hong Kong) PP Patrick MAK 麥振業 Lan Kwai Fong
Vice Chair (Macau) PP Joy CHOI 蔡田田 Macau Central
Vice Chair (Mongolia) IPP Bat-Erdene Lkhagvadorj Ulaanbaatar Peace Avenue
Secretary PP Charlie YIP 葉永堂 HK Sunrise
District Rotaract Chair PP Francis AU 區嘉文 Tai Po
District Interact Chair PP Daniel TSOI 蔡永強 New Territories
Rotary Youth Leadership Awards (RYLA) Chair CP Candy CHUNG 鍾玲 Aberdeen
Member DS YC HO 何汝祥 Peninsula South
Member DDS Garrick TANG 鄧礎宇 HK City North
Member PP Vincent YIP 葉兆廣 HK Sunrise
Member DAG Eric CHAK 翟慶聰 Peninsula
Member Rtn. Samuel TSANG 曾昭武 Macau Central
Member Ms. Helen KEUNG
Member Ms. Sarah TAM

Vocational Service Committee

Rotary Club of
Chair PP Silva YEUNG 楊德華 Kowloon Golden Mile
Vice Chair PP Andy WONG 王育才 HK Island East
Secretary DDS Ron CHAN 陳禮樂 Causeway Bay
Treasurer PP Winnie NG 伍永賢 Peninsula
Advisor PDG Arthur AU 區錦源 Peninsula
Advisor PDG Eugene FONG 方奕展 Kowloon West
Advisor PP Nanu LACHMAN Kowloon Golden Mile
Member PP Daniel TSOI 蔡永強 New Territories
Member PP Frankie WU 胡意發 Tai Po
Member PP Karen SIU 蕭金蓮 HK Sunrise
Member PP Oliver YAU 邱斌 Metropolitan HK
Member P Shirley LAM 林欣 Causeway Bay

Rotary Adopt-A-School Committee

Rotary Club of
Ex-Officio DG Peter PANG 彭志宏 New Territories
Chair PDG Tony WONG 黃昭文 Happy Valley
Advisor Rtn Pauline NG 吳文華 Happy Valley
Advisor PDG Moses CHENG 鄭慕智 HK Northeast
Advisor PDG Peter WAN 尹錦滔 Tolo Harbour
Advisor DGE Eric CHIN 錢樹楷 HK Island East
Advisor DGN HW FUNG 馮興宏 Metropolitan HK
Vice Chair (External) PP Jimmy MA 馬耀添 Happy Valley
Vice Chair (Internal) PP Wendy MUNG 蒙兆怡 Happy Valley
Vice Chair (Macao) PP Patrick KANG 康成良 Guia
Hon Secretary PP Wendy MUNG 蒙兆怡 Happy Valley
Mock Court (Sub-com Chair) PP Arthur LUK 陸貽信 Happy Valley
Mock Legislative Council (Sub-com Chair) PP Rosa PANG 彭秋嫦 Happy Valley
Aviation Education (Sub-com Chair) PP Lily FENN 范家碧 Happy Valley
Environmental Program (Sub-com Chair) PP Mawin CHEUNG 張萬偉 Happy Valley

District Installation Committee

Rotary Club of
Chair PP Andy LI 李兆民 Kwai Chung
Advisor IPDG Belinda YEUNG 楊碧瑤 HK Harbour
Advisor DG Peter PANG 彭志宏 New Territories
Advisor PDG Anthony HUNG 洪宏道 Tai Po
Advisor PP Heman LAM 林國柱 HK Island East
Advisor CDS Thomas CHAN 陳國輝 Kingspark HK
Vice Chair PP Michael CHIU 招鎰安 HK South
Master of Ceremony DDS Ron CHAN 陳禮樂 Causeway Bay
Master of Ceremony PP Wendy LEE 李美慈 Shatin
Floor Manager PP Francis AU 區嘉文 Tai Po
Logistics PP KL CHENG 鄭奇龍 Kwai Chung
Program & Performance PP Francis AU 區嘉文 Tai Po
Programme Booklet PP Alexis SUEN 孫楚強 Kwai Chung
Promotion & Registration PP Wendy LEE 李美慈 Shatin
Promotion & Registration DDS Ron CHAN 陳禮樂 Causeway Bay
Promotion & Registration DDS Jacky CHU 朱善斌 Lan Kwai Fong
Promotion & Registration (Macao) PP Patrick KANG 康成良 Guia
Treasurer PP Daniel TSOI 蔡永強 New Territories
Reception & Sergenat-At-Arm DS Frederick NG 吳漢澄 New Territories
Reception & Sergenat-At-Arm PP Vincent NG 吳偉明 HK Sunrise

District Conference Committee

Rotary Club of
Chair PP Wendy LEE 李美慈 Shatin

District Strategic Planning Committee

Rotary Club of
Chair DGE Eric CHIN 錢樹楷 HK Island East

District Training Committee

Rotary Club of
District Trainer & Chair PDG Peter WAN 尹錦滔 Tolo Harbour
Vice Chair PP Wing LEUNG 梁任榮 Kowloon West
Deputy Vice Chair PP Charlie YIP 葉永堂 HK Sunrise
Secretary PP Bonnie WONG 黃碧妹 Kowloon Tong
Treasurer DDS Edward CHAN 陳偉權 SoHo HK
Member DDS Dora LIU 廖敏儀 HK Harbour
Member DS Joyce LAU 劉家儀 Lan Kwai Fong
Member DS YC HO 何汝祥 Peninsula South

District Training Assembly Chair

PP Frankie LAM HK

District Rotary Foundation Committee

Rotary Club of
Chair PDG Jason CHAN 陳澤華 The Peak
Advisor PDG Peter WAN 尹錦滔 Tolo Harbour
Advisor PDG Johnson CHU 朱梓焜 Peninsula
Advisor PDG Peter WONG 黃紹開 Kowloon East
Ex-officio DGE Eric CHIN 錢樹楷 HK Island East
Ex-officio DGN HW FUNG 馮興宏 Metropolitan HK
Administration & Support
Chair PP Florence HUI 許懿行 Macau
Secretary PP CK LAU 劉志強 HK Northwest
TRF Seminar / Grant Management Seminar PP Allen AU 區緯國 HK Island West
TRF Seminar / Grant Management Seminar PP Vincent LAM 林江山 Kowloon Golden Mile
PR / Newsletter PP Florence HUI 許懿行 Macau
Publications PP Stanley CHENG 莊嘉慶 HK City North

Global / District Grants Subcommittee

District Grants PP Vinci HON 韓穎思 Bayview Sunshine HK
Global Grants PP Spenser MAK 麥永康 Tolo Harbour
Packaged Grants PP Grace YEN 嚴中明 HK Harbour
Vocational Training Team PP Helen OR 柯秀嫻 Bayview Sunshine HK
Scholarship PP Angela HUI 許穎雯 HK Harbour
Scholarship PP Edward LAU 劉達釗 Kingspark HK
Alumni PP Silva YEUNG 楊德華 Kowloon Golden Mile
Alumni PP Daniel HUI 許華倫 Peninsula South
Rotary World Peace Fellowship PP Wilson LAM 林偉生 Tai Po
Macau PP Stella KAN 簡佩雯 Macau
Mongolia PP Enktuya CHULUUN Khuree

Fundraising Subcommittee

Chair PDG Peter WONG 黃紹開 Kowloon East
Annual Giving PP Andy LI 李兆民 Kwai Chung
Permanent Fund AG Felix CHOW 周博軒 The Peak
Corporate PP Michael KWAN 關本明 The Peak
Macau PP Synthia CHAN 陳思雅 Macau
Mongolia PP Namsrai GELENKHUU Ulaanbaatar

Stewardship Subcommittee

Chair PDG Alexander MAK 麥貴榮 Kingspark HK
Reporting PP Dominic KO 高啟禮 Kingspark HK
Investigation & Local Compliance PP Emba LEUNG 梁媛雯 Kowloon North
Annual Financial Assessment PP Wilson CHENG 鄭鶴明 Kowloon Tong

Polio Plus Subcommittee

Chair PDG Ada CHENG 鄭瑤璋 Wanchai
Promotion PP Chelsia TO 潘秋霞 Queensway
Fundraising PP Bonnie WONG 黃碧妹 Kowloon Tong

District Administration Committee

Rotary Club of
Chair CDS Thomas CHAN 陳國輝 Kingspark HK

RIC Management Committee

Rotary Club of
Chair CDS Thomas CHAN 陳國輝 Kingspark HK

District Finance Committee

Rotary Club of
Advisor PDG Albert WONG 王永權 Kowloon West
District Treasurer PP Ted HO 何君達 Kingspark HK
Deputy District Treasurer PP Arthur LEE 李健 HK Northeast

Auditor

Rotary Club of
District Auditor PP Mo Leung MAN 文暮良 Tai Po

Legal

Rotary Club of
Chair PDG Anthony HUNG 洪宏道 Tai Po

Governance

Rotary Club of
Chair PDG John WAN 溫頌安 Kingspark HK

RI & District Awards Committee

Rotary Club of
Chair DGN HW FUNG 馮興宏 Metropolitan HK
Ex-officio CDS Thomas CHAN 陳國輝 Kingspark HK
Ex-officio DS William CHAN 陳榮輝 Causeway Bay
Member PP Gabriel LI 李文昭 Kowloon Northeast
Member CP Fonia WONG 黃仰芳 Central

DG Nomination Committee

Chair PDG Vincent TO 杜偉強 Victoria
Deputy Chair PDG Anthony HUNG 洪宏道 Tai Po

Guangdong Extension Committee

Rotary Club of
Chair PDG Kenneth WONG 王國林 Tai Po

Rotary Protocol

Rotary Club of
Chair PDG Anthony HUNG 洪宏道 Tai Po

Government Protocol

Rotary Club of
Chair PDG John WAN 溫頌安 Kingspark HK

Rotary Community Corps

Rotary Club of
Chair PP Vincent NG 吳偉明 HK Sunrise
Vice Chair CP Sally HO 何燕珊 E-Club of Tamar (Provisional)

District IT Committee

Rotary Club of
Chair IPP William CHU 朱為民 HK City North
Vice Chair PP David Shelton-Smith Macau

District Singing Group Committee

Rotary Club of
Chair PP Mahmood RUMJAHN 林慕德 Admiralty
Vice Chair
Vice Chair
Vice Chair
Vice Chair

Benefit Card Committee

Rotary Club of
Chair IPP Natalie Kwok 郭凌雲 Tai Po

 

Language

District 3450 on Facebook

Login Form